Hodowla "Anusi Marzenie" istnieje od 1988 r. Jednak najważniejszą datą, nie tylko w jej historii, ale także jedną z ważniejszych w moim życiu, był 23 grudnia 1985 r. kiedy to do naszego domu trafiła biało-czarna dalmatynka AKSA Saga Liwi. Oczywiście początkowo zamiarem moich rodziców było jedynie spełnienie marzenia ich siedmioletniej wówczas córki (nazywanej przez tatę Anusią) o czworonożnym przyjacielu. Ciekawość i nutka zacięcia sportowego zaprowadziły nas jednak na pierwsze wystawy. AKSA miała charakter wymarzonego psa wystawowego- cieszyła się każdym pokazem, a jej przepiękny, energiczny i niezwykle elegancki ruch sprawiał, że była wysoko ceniona przez sędziów. Sprawdziła się zarówno na wystawach, zdobywając tytuł Championa, jak również w hodowli dając wiele pięknych miotów. Przede wszystkim jednak była naszą najwspanialszą przyjaciółką, która na zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach.

Szybko okazało się, że zabawa w kynologię wciągnęła całą rodzinę. W 1988 r. przyszedł na świat pierwszy miot dalmatyńczyków "Anusi Marzenie". Przydomek odzwierciedlał rzeczywistość- AKSA naprawdę była spełnieniem moich marzeń.

..

W roku 1989 postanowiliśmy powtórzyć udane skojarzenie AKSY z championem AGATEM Wieczór Lonicery. Spośród siedmiu szczeniąt w domu pozostała najbardziej obiecująca biało-czarna suczka- BAJKA Anusi Marzenie. Wybór był doskonały - BAJKA została pierwszym championem z przydomkiem Anusi Marzenie, była Zwycięzcą Klubu, wygrywała wiele wystaw przynosząc nam dumę i radość.

Od 1991 roku "jedną łapą" pozostawał w hodowli pierwszy urodzony u nas biało-brązowy piesek- Champion CUDAK Anusi Marzenie, który po matce odziedziczył nie tylko piękną głowę i wspaniały ruch, ale także niezwykle wesołe usposobienie. CUDAK radość okazywał całym sobą, śmiał się "od ucha do ucha", czym zjednywał sobie każdego, kto go spotykał.

..

W hodowli urodziło się dotychczas 9 Championów Polski i 5 Młodzieżowych Championów Polski, wielokrotni Zwycięzcy Klubu, Młodzieżowi Zwycięzcy Klubu, Młodzieżowi Zwycięzcy Polski, Zwycięzcy Grupy, Zwycięzcy Rasy.

Obecnie mieszkają z nami: córka Aksy- Ch,Pl, Mł.Ch.PL FANTA Anusi Marzenie, wnuczka- Ch,Pl, Mł.Ch.PL MELBA Anusi Marzenie i dwie prawnuczki- Ch,Pl, Mł.Ch.PL QIMI Anusi Marzenie oraz Zw. Mł. TARA Anusi Marzenie.

W 2004 r. do suczek dołączył przywieziony z Chorwacji biało-brązowy syn wspaniałego Zw. Świata i Europy, Int.Ch. Lacrima Christi COPPOLI i Ch. Zw. Klubu ECDC Spotnik's WITTY WAGTAIL. Dzięki wsparciu hodowców, Anity i Zeljko Radiców, udało się wybrać najbardziej obiecującego pieska z miotu. Lacrima Christi CHOCO MOUSSE ("CHOCO") udanie rozpoczął karierę wystawową w 2005 r. zostając Młodzieżowym Championem Polski, a kończąc swoje młodzieżowe występy zdobyciem tytułów: Młodzieżowy Zwycięzca Polski, Zwycięzca Rasy i Zwycięzca Grupy na najbardziej prestiżowej w kraju Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu. Początek 2006 r. wskazuje, że dobra passa trwa nadal. Oby jak najdłużej...

Dalmatyńczyki są moją życiową pasją i najlepszymi przyjaciółmi. Aktualność przydomka "Anusi Marzenie" potwierdza się w ten sposób każdego dnia.


 
* Design by Imagine Web Design* * *All Rights Reserved *